Отправлено 18 January 2011 - 10:16
"ПОГОДЖУЮ"
Начальник відділу Білоцерківської міської ради з питань фізичної культури та спорту
______________ Матвієць В.М.
"_____"_____________2011р.
"ЗАТВЕРДЖУЮ"
Директор Білоцерківського міського центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх"
_______________ Павлюк К.М.
"_____" _______________2011р.
"ЗАТВЕРДЖУЮ"
Голова БМГО "Рибальський клуб Юр`ївська Рось"
_____________ Богданець І.В.
"_____" ____________2011р.
ПОЛОЖЕННЯ (оновлено 18.01.2011р)
про проведення змагання
"Четверта відкрита першість м.Біла Церква з вилову риби мормишкою з льоду"
Київська область, Білоцерківський район,
Верхнє Білоцерківське в-ще,
с.Трушки, р.Растовиця
6 лютого 2011 року
Головний спонсор змагання:
спеціалізований рибальський магазин "Глобус"
ПП Лемеш Дмитро Анатолійович (м.Біла Церква).
1. Мета та завдання.
1.1. Популяризація зимового риболовного спорту, а саме - змагання з вилову риби мормишкою з льоду.
1.2. Підвищення спортивної майстерності, вдосконалення техніки володіння сучасними риболовними снастями.
1.3. Визначення переможців, призерів та номінантів змагання, як в командному так і в особистому заліку.
1.4. Оздоровлення учасників факторами оточуючого середовища під час заходу.
1.5. Виховання навикам екологічної культури.
1.6. Приклад для молоді проведення особистого вільного часу на природі, в колі друзів та однодумців.
2. Місце і час проведення заходу.
2.1. Захід проводиться 6 лютого, неділя, 2011 року в Київській області, Білоцерківського району на Верхньому Білоцерківському водосховищі, с.Трушки, р.Растовиця з 7-00 до 17-00.
3. Статус і характер змагання.
3.1. Змагання - не є комерційне.
3.2. Змагання по характеру - особисто - командне.
4. Учасники. Спортсмени. Безпека.
4.1. Організаційний комітет, керівництво міста, спонсори, запрошені почесні гості, судді, вболівальники та інші - автоматично набувають статусу "Учасника" і знаходячись на території заходу обов'язково виконують умови даного Положення.
4.2. До участі у змаганні допускаються учасники, віком від 18 років, з відповідним станом здоров'я, які сплатили благодійний реєстраційний внесок та отримали виклик - запрошення організаторів.
4.3. Учасники які виконали вимоги п.4.2 - надалі мають назву та набувають статусу "Спортсмена" і обов'язково виконують умови даного Положення.
4.4. Спортсменам видаються бейджики встановленого зразка, які будуть являтися: перепускними документами на змагання, атрибутами для встановлення особи рибалки та розіграшу призу "Фортуна удачі" і інших призів.
4.5. Спортсменам обов'язково потрібно бути екіпірованими - льодобуром, зимовим рибальським ящиком, вудками та оснащенням до них, тепло вдягнутим, мати відповідне зимове взуття для безпечної участі у змаганні.
4.6. Спортсменам у випадку погіршення стану здоров'я на змаганні - негайно повідомити Головного суддю.
4.7. При реєстрації мати при собі посвідчення особи (паспорт, водійські права, а для членів БМГО "Рибальський клуб Юр' ївська Рось" - посвідчення Клубу).
4.8. Учасники та спортсмени зобов'язані:
4.8.1. дотримуватися правил поведінки: взимку на льоду, даного Положення, а також морально-етичних норм в суспільстві під час заходу;
4.8.2. беззаперечно виконувати розпорядження і вказівки суддів;
4.8.3. під час заходу нести повну відповідальність за наслідки, до яких можуть привести порушення ними: правила безпеки на водоймі, недотримання спортивного режиму, невиконання норм поведінки в місцях загального призначення.
4.9. На змагання запрошені всі видатні і відомі ЗМІ м.Біла Церква.
4.10. В кінці заходу буде зроблено загальне фото учасників та спортсменів, а також індивідуальне фотографування переможців, спонсорів, керівництва міста та організаторів заходу.
4.11. Захід від початку і до кінця знімається на відеоапаратуру оператором Клубу, надалі змонтованим він буде: демонструватися на каналах наших телевізійних спонсорів та розташований на власному сайті Клубу (www.yurivska-ros.com.ua) у розділі "Відеогалерея". Всі видатні та цікаві моменти будуть зафіксовані фотографом Клубу і розташовані на власному сайті Клубу у розділі "Фотогалерея" .
4.12. Для спортсменів та обслуговуючого персоналу буде працювати теплий туалет.
4.13. Безпеку на льоду під час проведення заходу забезпечують підрозділи рятувально-водолазної служби м.Біла Церква, а також фахівці МНС м.Біла Церква. Усі вимоги чи указівки по безпеці на льоду вище перелічених служб є обов'язковим для негайного виконання спортсменами та учасниками на протязі усього заходу.
4.14. Без заміру і перевірки льоду на безпеку, безпосередньо перед змаганням водолазно-рятувальною службою та надання дозволу на його проведення - виходити на лід усім учасникам і спортсменам заходу категорично заборонено.
5. Організатори. Суддівство.
5.1. Загальну організацію і підготовку заходу здійснює БМГО "Рибальський клуб Юр`ївська Рось" при підтримці відділу Білоцерківської міської ради з питань фізичної культури та спорту, Білоцерківського міського центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх".
5.2. Безпосереднє проведення та суддівство змагання здійснюється - суддівською бригадою під керівництвом Головного судді, яких узгодили і затвердили організатори заходу.
5.3. Головний суддя керує проведенням змагання, несе відповідальність за додержання спортсменами діючих Правил і Положення про змагання, розподіляє обов'язки серед судів.
5.4. Суддівська колегія у відповідності до діючих Правил і Положення про змагання несе відповідальність за визначення результатів змагання.
5.5. Судді здійснюють контроль за діями спортсменів під час змагання, а також збирають та проводять зважування виловленої риби.
5.6. Нагляд за роботою суддів здійснює Головний суддя змагання. У випадку прояву суддею лояльного або навпаки упередженого ставлення до спортсменів, такий суддя підлягає дискваліфікації та негайній заміни.
5.7. Склад суддівської колегії: Головний суддя, секретар змагання, судді.
5.8. Спортсмен не може втручатися в роботу судів. Всі довідки з питань проведення змагання і щодо результатів - він повинен одержувати через капітана команди.
5.9. Секретар приймає заявки на участь у змаганні, проводить жеребкування і несе відповідальність за оформлення документації змагання.
6. Програма заходу.
6.1."Четверта відкрита першість м.Біла Церква з вилову риби мормишкою з льоду" проводиться в два етапи протягом одного дня з перервою на обід - 6 лютого 2011р, у неділю з 7:00 до 17:00.
6.2. Заїзд спортсменів та учасників на Верхнє Білоцерківське водосховища, с.Трушки, р.Растовиця влаштування транспортних засобів на стоянку з 7:00 до 8:00.
6.3. Реєстрація, жеребкування, отримання бейджиків і номерів на спину для участі в змаганні, номерних пакетів для виловленої риби, двох прапорців для займання лунок - з 7:00 до 8:00.
6.4. Отримання від головного суді: вказівок і інструктажу по безпеці поведінки на льоду для судів та спортсменів - з 7:00 до 8:00.
6.5. Урочисте відкриття змагання - з 8:00 до 8:30.
6.6. Початок першого етапу вилову риби, вхід в першу зону змагання, старт - о 8:30.
6.6.1. Закінчення першого етапу вилову риби, вихід з першої зони змагання - о 12:00.
6.6.2. Зважування вилову риби після першого етапу, харчування спортсменів, між етапна перерва - з 12:00 до 13:00.
6.7. Початок другого етапу вилову риби, вхід в другу зону змагання - о 13:00.
6.7.1. Закінчення другого етапу вилову риби, вихід з другої зони змагання, завершення змагання, фініш - о 15:30.
6.7.2. Зважування вилову риби після другого етапу, здача спортсменами суддям отриманого майна Клубу, підбиття підсумків за двома етапами результату змагання як в особистому так і в командному заліку - з 15:30 до 16:00.
6.8. Урочисте нагородження переможців, призерів та номінантів за підсумками результату змагання, як в командному так і в особистому заліку, розіграш призу "Фортуна удачі" і інших призів, подарунків та закриття змагання - з 16:00 до 17:00.
6.9. Збирання майна Клубу перед від'їздом, прибирання зон вилову риби та місце розташованого табору і автостоянки, відбуття з місця проведення заходу з 17:00.
7. Правила змагання.
7.1. "Четверта відкрита першість м.Біла Церква з вилову риби мормишкою з льоду" змагання особисто - командне, проводиться у два етапи протягом одного дня, тривалість кожного етапу - приблизно три години, перерва між етапами - одна година.
7.2. Кожна команда формується самостійно, склад команди три спортсмени, назва команди вільна та з призначенням капітана команди.
7.3. Спортсмен зобов'язаний змагатися в зимовій рибальській спортивній формі, мати стартовий номер, документи, що його засвідчують.
7.4. Спортсмен зобов'язаний знати і додержуватися Правил, Положення про змагання, під час змагання не шуміти і не заважати іншим спортсменам, своєчасно з'явитися на старт і фініш.
7.5. Спортсмен, який виловив рибу виду або розміру, забороненого відповідними правилами, зобов'язаний негайно випустити її у водойму. Така риба не заліковується.
7.6. До заліку приймається вся виловлена риба. Заліковується риба навіть, коли вона випадково виловлена не за рот. У разі наявності обмежень щодо видів та розміру риби, яка дозволена для ловлі відповідними правилами, інформація про це має бути повідомлена спортсменам перед змаганням.
7.7. Для командного змагання суддями встановлюється зона вилову риби, яка ділиться на три сектори.
7.8. При реєстрації проводиться жеребкування команд, після цього кожен спортсмен отримує свій сектор вилову риби в першому і в другому етапі.
7.9. Жеребкування від команди проводе її капітан, також він вирішує і інші питання пов'язанні зі змаганням.
7.10. Після першого етапу змагання, суддями встановлюється друга нова зона вилову риби де всі три сектори обов'язково змінюються на інші не займані до цього місця.
7.11. Спортсмени після перерви автоматично переходять у нову установлену суддями зону по заздалегідь визначеним секторам, згідно жеребкуванню.
7.12. Організатори змагань забезпечують кожного спортсмена двома прапорцями для позначення лунок із номерами, що відповідають нагрудним номерам спортсменів. При цьому прапорці повинні забезпечувати їхню видимість іншими спортсменами і суддями.
7.13. Після першої голосової команди Головного судді усі спортсмени шикуються поблизу прибережної смуги, біля визначених жеребкуванням секторів вилову риби та відкривають для огляду суддям свої зимові рибальські ящики, показують вудки та оснащення на них (на це дається п'ять хвилин).
7.14. Огляд здійснює суддівська бригада на чолі з Головним суддею.
7.15. Спортсмени, які пройшли огляд та перевірку суддівською бригадою і не мають від неї зауважень, або до початку першого етапу вилову виправили зауваження, вважаються допущеними до змагання.
7.16. Після другої голосової команди Головного судді спортсменам дозволяється ввійти у свій сектор і зайняти одне місце для свердління лунки і позначити його прапорцем. Спортсмени не мають права використовувати другий прапорець до закінчення свердління першої лунки. При вході спортсменів у сектор леза льодобура повинні бути закриті чохлом. Чохол знімається після прибуття спортсмена до місця свердління лунки. Дозволяється також підготувати удочки та інше знаряддя до лову (п'ять хвилин).
7.17. Після сигналу про заняття сектору або зони спортсмен може тимчасово залишити їх тільки із дозволу судді. Питна вода та їжа може бути передані спортсмену тільки через суддю.
7.18. Після пострілу зі стартового пістолета (старт змагання) спортсмени можуть вільно пересуватися у своїх секторах, свердлити необмежену кількість лунок, здійснювати прикормлення та ловити рибу. Місце вважається зайнятим після установки льодобура на лід, при цьому таке місце повинне бути позначене прапорцем.
7.19. Бурити лунки та ловити рибу дозволяється не ближче 5м від лунки іншого спортсмена, які відзначені прапорцями. Дозволяється зайняти дві лунки, позначивши їх прапорцями. Прапорець повинний знаходитися на льоду не далі, ніж у 50 сантиметрах від лунки. У разі виникнення спірної ситуації, відстань замірюється суддями між ближніми краями лунок.
7.20. Дозволяється застосовувати будь-які насадки і прикормки, крім живих, мертвих і штучних рибок і їхніх частин, а також ікри риб і яєць мурашок. Прикормку дозволяється застосовувати без використання стаціонарних годівниць. За один етап змагання дозволяється використати прикормки та насадки не більше (загальний об'єм):
- 0,5 літра для водойм без течії;
- 1 літра для водойм з течією.
7.21. На змаганні дозволяється ловити однією вудкою, оснащеною однією мормишкою. Довжина мормишки без гачка - не більше 15 мм, гачок одинарний впаяний. Колір та форма мормишки довільні.
7.22. Спортсмени можуть мати при собі необмежену кількість запасних вудок. На конструкцію вудки не встановлюються будь-які обмеження.
7.23. Щоб залишити сектор вилову риби по будь-якій причині, спортсмен повинен отримати дозвіл судді, він до виходу має право зайняти дві лунки і помітити їх своїми прапорцями, при цьому: льодобур, ящик, змотані снасті залишаються поблизу однієї із зайнятих лунок. Повернутися в сектор вилову спортсмен має право тільки з дозволу після того, як пройшов огляд суддею та був допущений ним для продовження участі у змаганні.
7.24. До проведення збору риби суддями, виловлена риба зберігається спортсменами у виданих для цього номерних пакетах.
7.25. Після сигналу, який сповіщає про закінчення змагання зараховується риба, яка знаходиться не в воді.
Спортсмени залишаються на місці ловлі (в секторі, біля лунки) до прибуття судді. Підходити спортсменам один до одного до закінчення збору вилову риби або зважування її в секторах - не дозволяється.
7.26. По всім питанням, які виникають по ходу проведення змагання, звертатися до суддів або до Головного судді.
7.27. Сектор вилову риби має площу розраховану не менш як 400кв/м на спортсмена.
7.28. Через несприятливі погодні умови змагання може бути припинено або скасовано.
Якщо погодні умови дозволяють продовжити змагання в рамках розкладу програми заходу, змагання може бути відновлено, або скорочено по тривалості. Якщо погодні умови не поліпшуються, або розклад програми заходу не дозволяє продовжити змагання, то етап вважається чинним, якщо його тривалість склала не менше однієї години.
7.29. Після закінчення змагання спортсмени повинні прибрати в секторі (зоні) все сміття.
8. Спортсменам забороняється:
8.1. Приймати участь поки його не оглянуть і не допустять до змагання. При порушені умов п.7.14 спортсмен підлягає відстороненню від змагання.
8.2. Без дозволу чи голосової команди виходити на лід.
8.3. Розпочинати вилов риби до початку змагання.
8.4. Навмисне багріння риби.
8.5. Залишати на льоду будь-які предмети, крім контейнерів (ящиків) для перенесення снастей або стільців, а також льодобурів. Льодобур у секторі вилову повинен знаходитись у вертикальному положенні лезами вниз, для чого спортсмен повинен зробити у льоду глуху лунку. Забороняється розміщувати льодобур у будь-якій наскрізній лунці.
8.6. Закривати будь-які лунки контейнерами (ящиками), стільцями, льодобурами та іншими предметами.
8.7. Ловити рибу в лунці, не позначеній прапорцем. До ловлі прирівнюється будь-яке використання лунки, включаючи буріння лунки та прикормлення.
8.8. Застосування додаткових елементів оснастки на жилці.
8.9. Приймати від спортсменів та інших осіб практичну поміч у підготуванні місця змагання, снастей, насадки і прикормки, виведенні риби та надавати допомогу іншим спортсменам.
8.10. Користуватися електронними засобами для виявлення риби і виміру глибини, мотобурами для буріння лунок і засобами радіозв'язку.
8.11. Використовувати токсичні та отруйні речовини, які можуть привести до загибелі чи відлякування риби.
8.12. Вживати спиртні напої перед, під час і після змагання.
8.13. Застосовувати живу, мертву рибу чи ікру.
8.14. Входити у сектор чи виходити з сектора вилову риби без дозволу судді чи даної на то голосової команди.
8.15. Пересуватися по визначеній акваторії змагання без закріпленого та виданого йому номера на спину.
8.16. Здійснювати вилов риби більше, ніж однією зимовою вудкою.
8.17. Під час змагання одержувати будь яку допомогу, крім медичної. З дозволу судді дозволяється заміна льодобура у випадку його поломки. Після сигналу "Старт" спортсменам у секторі забороняється приймати від будь кого насадку і прикормку.
8.18. Використовувати дві мормишки чи більше на одній снасті та додаткові гачки.
8.19. Наближуватися ближче, ніж за п'ять метрів до іншого спортсмена чи позначеної кимсь прапорцем лунки.
8.20. Застосувавати на змаганні пишню.
8.21. Самостійно змінювати сектор вилову риби.
8.22. Займати чи ловити рибу із лунки, якщо вона помічена прапорцем іншого спортсмена.
9. Штрафні санкції.
9.1. Спортсмени, які порушують Правила змагання, можуть бути відсторонені суддею від змагання, до прийняття рішення суддівською колегією.
9.2. Спортсмени, які були відстороненні суддею від змагання, за рішенням суддівської колегії можуть бути дискваліфіковані зі змагання, та автоматично набувають статусу учасника заходу.
9.3. Спортсменам порушникам Правила змагання, що були дискваліфіковані за рішенням суддівської колегії - благодійні реєстраційні внески не повертаються.
10. Протести.
10.1. Кожна команда має право подавати протест до суддівської колегії.
10.2. Протест подається у письмовій формі на ім'я Головного судді, який негайно розглядається суддівською колегією до затвердження результатів змагання.
10.3. Рішення, щодо протесту команди, приймається відкритим голосуванням членів суддівської колегії і є остаточним.
11. Витрати.
11.1. Спортсмени вносять до БМГО "Рибальський клуб Юр`ївська Рось" благодійні реєстраційні внески, за рахунок яких закуповуються призи та здійснюються витрати щодо організації проведення заходу.
11.2. Сума благодійного реєстраційного внеску спортсмена, члена БМГО "Рибальський клуб Юр`ївська Рось"- 100 грн., інших спортсменів - 150 грн.
11.3. Згідно Закону України "Про соціальне забезпечення" реєстрація пільгових категорій громадян, які бажають прийняти участь у змаганні, добровільний благодійний внесок проводиться з урахуванням пільг даної категорії.
11.4. Усі зареєстровані спортсмени, суддівський корпус, організаційний комітет, запрошені гості - забезпечуються харчуванням під час перерви - безкоштовно.
11.5. Витрати на прибуття в місце проведення заходу, розміщення та від'їзд після його закінчення, кожний спортсмен чи учасник забезпечує самостійно за власні кошти.
11.6. Витрати по проведенню заходу несуть БМГО "Рибальський клуб Юр' ївська Рось", відділ Білоцерківської міської ради з питань фізичної культури та спорту, Білоцерківський міський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" та спонсори.
12. Визначення підсумків. Нагороди.
12.1. У змаганні "Четверта відкрита першість м.Біла Церква з вилову риби мормишкою з льоду" нагороджується команда переможець - кубком, медалями, дипломами і цінними призами. Призери командного змагання за друге, третє місця нагороджуються - медалями, дипломами та цінними призами.
12.2. У змаганні "Четверта відкрита першість м.Біла Церква з вилову риби мормишкою з льоду" нагороджується спортсмен який переміг у особистому заліку - кубком, медаллю, дипломом і цінним призом. Призери за друге, третє особисті місця нагороджуються - медалями, дипломами та цінними призами.
12.3. Спортсмени переможці у відповідних номінаціях - нагороджуються дипломами та призами.
12.4. Спортсмени, які не зайняли призових місць в першості та не визначилися у номінаціях - отримують дипломи за участь у змаганні.
Визначення результату змагання по міжнародній формулі:
1. Бали нараховуються згідно зайнятому місцю в кожному етапі окремо.
2. Місце визначається по більшості набраним очкам.
3. Очки надаються за 1гр (пійманої риби) - 1очко.
4. Команда яка отримала найменше балів займає перше місце і так далі по черзі згідно шкалі виміру.
5. Переможцем у змаганні стає та команда чи спортсмен у яких найменша кількість балів за двома етапами.
6. У випадку однакової кількості балів, перемагає команда чи спортсмен у яких більша вага вилову риби.
7. У випадку однакової кількості балів та однакової ваги вилову риби, перемагає команда чи спортсмен які впіймали більше риби у другому етапі.
8. Порядок підрахунку: у змаганні беруть участь 25 команд по три спортсмена у кожній команді (75 спортсменів). Перший етап проходе у одній зоні вилову риби, яка поділена на три сектора. Кількість секторів встановлюється згідно кількості спортсменів у команді (три спортсмена - три сектора, чотири спортсмена - чотири сектора і т.д.). Згідно жеребкуванню в кожен сектор попадає 25 спортсменів, по одному з кожної команди. Усі сектора рахуються окремо, а потім об'єднуються бали кожної команди спочатку у першому етапі, потім у другому етапі і нарешті разом за два етапи. Приклад одного сектору: у секторі здійснюють вилов риби 25 спортсменів. П'ятнадцять зловили рибу і зайняли місця згідно шкали виміру від першого по п'ятнадцяте. Десять спортсменів, які не зловили нічого одразу претендують на шістнадцяте місце, для них формула підрахунку така:
25 спортсменів + 16 місце : 2 = 20,5 бала - отримують оцих десять спортсменів.
9. При рівній вазі вилову у одному секторі спортсменам, зараховується місце, яке визначається як середнє арифметичне від суми місць, що вони повинні були б поділити. Приклад 1: два спортсмена, що претендують на 5-е місце, одержують (5+6): 2 = 5,5 балів (місць) кожний; Приклад 2: три спортсмена, що претендують на 8-е місце, одержують (8+9+10): 3=9 балів (місць) кожний.
Таким чином підраховується і особистий результат, який не має відношення до показників усієї команди.
12.5. Критерії оцінки для визначення переможців та призерів змагання і їх нагороди:
- Перше командне місце - найменша кількість балів отримана командою, призи на команду - риболовне оснащення в сумі 1500грн.
- Друге командне місце - друга найменша кількість балів отримана командою, призи на команду - риболовне оснащення в сумі 900грн.
- Третє командне місце - третя найменша кількість балів отримана командою, призи на команду - риболовне оснащення в сумі 450грн.
- Перше особисте місце - найменша кількість балів отримана спортсменом, приз спортсмену - риболовне оснащення на суму 600грн.
- Друге особисте місце - друга найменша кількість балів отримана спортсменом, приз спортсмену - риболовне оснащення на суму 350грн.
- Третє особисте місце - третя найменша кількість балів отримана спортсменом, приз спортсмену - риболовне оснащення на суму 200грн.
12.6. Номінації:
- Перша піймана рибина - приз спортсмену риболовне оснащення на суму 200грн
- Сама велика рибина - приз спортсмену риболовне оснащення на суму 200грн.
- Найбільша кількість виловлених хвостів - приз спортсмену риболовне оснащення на суму 200грн.
12.7. Завершальна стадія заходу - розіграш призу "Фортуна удачі" між спортсменами - риболовне оснащення спортсмену на суму 700грн.
Порядок розіграшу такий:
- Спортсмени складають свої персональні бейджики в заздалегідь приготовлений барабан, які потім перемішуються в ньому протягом однієї хвилини на зразок лото;
- Головний суддя навмання виймає із барабану один бейджик - прізвище спортсмена на бейджику вказує володаря призу "Фортуна удачі".
12.8. Розіграш призів на зразок лото від інформаційного спонсора газети "Гриф" - десять безкоштовних річних підписок.
12.9. Підведення підсумків змагання здійснюється на основі протоколів суддівської колегії, рішення якої є остаточним.
12.10. Загальний призовий фонд змагання складає приблизно - 6000 (шість тисяч) гривень.
Організатори мають виключне право змінювати початок чи
кінець часу змагання, склад учасників, кількість судів, кількість чи вартість призів та інше у зв'язку з погіршенням погодних умов чи іншими
ускладнюючими чинниками до та під час проведення заходу.
контак. тел.: 050-448-50-15 Богданець Ігор (Голова Клубу).
E-mail: i.bogdanets@gmail.com
сайт Клубу: www.yurivska-ros.com.ua