|
|
Что нового в законодательстве?
#241
Отправлено 03 June 2011 - 10:48
#242
Отправлено 03 June 2011 - 11:51
Цитата
Цитата
#243
Отправлено 10 July 2011 - 19:37
Цитата
Годами не могли добиться запрета изготовления и ввоза этого китайского дерьма,а вы ерничаете...
Законы у нас для прокорма чиновников и наказания бизнесменов от оппозиции, а не для наведения порядка :-(
#244
Отправлено 02 August 2011 - 09:58
Ознакомьтесь пожалуйста, не вступил в силу как не опубликованный, но с нашей властью это не вопрос :cool:
#245
Отправлено 06 September 2011 - 08:32
#246
Отправлено 06 September 2011 - 09:10
#247
Отправлено 06 September 2011 - 15:15
Цитата
#248
Отправлено 06 September 2011 - 15:56
http://zakon1.rada.g...312266324277165
Ознакомьтесь пожалуйста, не вступил в силу как не опубликованный, но с нашей властью это не вопрос
а что там вкратце страшного для рыбаков, а то букв много?
#249
Отправлено 06 September 2011 - 21:09
любительське рибальство - безоплатне добування (вилов) водних
біоресурсів у порядку загального використання, у дозволених
обсягах, для особистих потреб (без права реалізації) знаряддями
вилову, встановленими для цього правилами рибальства. В інших
випадках любительське рибальство здійснюється на праві
спеціального використання;
Вроде всё норм
:wink:
#250
Отправлено 07 September 2011 - 07:51
Цитата
http://zakon1.rada.g...312266324277165
Ознакомьтесь пожалуйста, не вступил в силу как не опубликованный, но с нашей властью это не вопрос
а что там вкратце страшного для рыбаков, а то букв много?
Честно говоря я не особо читал, предпочитаю изучать вступившие в силу документы, на досуге почитаю, если что увижу крамольного - напишу, а так ... с нашей властью детально изучать законопроекты не вступившие в силу - только время терять. Сколько волн по пенсионному законодательству было ... так до сих пор и не подписал наш кормчий, и большой вопрос подпишет ли :smile:
#251
Отправлено 21 February 2013 - 09:43
Берша от 28см можно забирать?
Так, вроде бы, там последние изменения указаны от 2004г.
Это новое или, наоборот, устаревшее?
П.С. Погуглил и Берша в Красной Книге не нашел. На каком-то Форуме пишут, что Берш- это Судак Морской.
П.П.С. Всё, нашел у нас на Форуме. Все-таки, в Красной Книге.
Просто не внесли поправки в "Правила..."?
#252
Отправлено 21 February 2013 - 17:14
Alex_Ch (21 February 2013 - 09:43) писал:
Берша от 28см можно забирать?
Так, вроде бы, там последние изменения указаны от 2004г.
Это новое или, наоборот, устаревшее?
П.С. Погуглил и Берша в Красной Книге не нашел. На каком-то Форуме пишут, что Берш- это Судак Морской.
П.П.С. Всё, нашел у нас на Форуме. Все-таки, в Красной Книге.
Просто не внесли поправки в "Правила..."?
Прикрепленные файлы
#253
Отправлено 21 February 2013 - 18:19
#254
Отправлено 23 February 2013 - 15:41
Берш - в Красной книге Украины и вопрос "Отпускать - не отпускать" вообще не должен стоять!!!! См. "Червона книга України, 2009" (с. 351)... А те, "специолисты", которые разрабатывают Правила, наверное ни один Закон по рыболовству и аквакультуре (осень 2012 г - приняты!!!) не читали... Я был одним из разработчиков Правил 1999 г, а сейчас меня как ихтиолога никто даже не пригласил, все делается кулуарно и по рыбинспекциям...
#255
Отправлено 23 February 2013 - 17:35
#256
Отправлено 23 February 2013 - 20:12
Цитата
#257
Отправлено 04 March 2013 - 15:49
Цитата
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від________________________№______
ПОРЯДОК
здійснення любительського і спортивного рибальства
Загальні положення
1. Згідно з Порядком здійснення любительського і спортивного рибальства (далі - Порядок) у рибогосподарських водних об’єктах України (за винятком акваторій рибогосподарських водних об’єктів, які знаходяться у межах заповідних зон національних природних парків, біосферних заповідників, регіональних ландшафтних парків та територій природних заповідників, риборозплідних господарств, водойм, які мають обмеження щодо їх спеціального використання (питні, технічні тощо), а також рибогосподарських водних об’єктів або їх ділянок, на яких лов (добування) водних біоресурсів заборонено) дозволяється здійснення любительського і спортивного рибальства (далі - любительське рибальство) всім громадянам України, іноземним громадянам, а також особам без громадянства за умови дотримання встановлених правил любительського рибальства.
Любительське та спортивне рибальство в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (де надання зазначених платних послуг передбачено нормативними актами), встановлюється відповідно до п. 6.2 зазначеного порядку, де в якості юридичної особи, що здійснює організацію любительського рибальства, виступає адміністрація об’єкту природно-заповідного фонду.
2. Терміни, що використовуються в цьому Порядку, мають таке значення:
водні біоресурси – (водні біологічні ресурси) – сукупність водних організмів (гідробіонтів), життя яких неможливе без перебування (знаходження) у воді. До водних біоресурсів належать прісноводні, морські, анадромні та катадромні риби на всіх стадіях розвитку, круглороті, водні безхребетні, у тому числі молюски, ракоподібні, черві, голкошкірі, губки, кишковопорожнинні, наземні безхребетні у водній стадії розвитку. Водорості та інші водні рослини;
меліоративний лов – вилучення окремих видів риби та інших водних біоресурсів для оптимізації кількісного, якісного складу популяцій, попередження загибелі від явищ задухи, епізоотій, поліпшення стану водних екосистем. Проведення меліоративного лову здійснюється у відповідності до вимог природоохоронного законодавства;
науково-дослідний лов – вилучення риби та інших водних живих ресурсів для контролю кількісного або якісного складу популяції з метою регулювання їх промислу, з’ясування ветеринарно-санітарного, іхтіопатологічного (епідеміологічного) стану тощо
водойми загального користування – водні об’єкти, на яких здійснюється любительське і спортивне рибальство в межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову водних біоресурсів;
спортивне рибальство – вид любительського рибальства, що здійснюється в порядку загального використання, з установленням певних вимог до проведення спортивних змагань або кваліфікаційних нормативів.
Визначення водойм (їх частин) та умови їх використання для любительського рибальства
3. Відповідно до законодавства землі водного фонду можуть перебувати у державній, комунальній або приватній власності і надаються у користування, в оренду та/або у власність відповідно до законодавства.
4. Любительське рибальство здійснюється на всіх водоймах України, крім тих, де воно заборонено відповідними законодавчими, нормативно-правовими або розпорядчими актами, виданими відповідно до вимог чинного законодавства.
5. Водойми (їх частини) та умови використання водних біоресурсів для любительського рибальства на умовах загального та спеціального використання визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства за поданням органів рибоохорони на підставі науково-біологічних обґрунтувань.
На окремих водоймах, де науково-дослідні організації не проводять дослідження, обґрунтовані пропозиції щодо визначення водойм (їх частин) для любительського рибальства вносяться іхтіологічними службами органів рибоохорони.
Умови здійснення любительського рибальства
6. За умовами здійснення любительського рибальства водойми поділяються на чотири категорії:
6.1. Водойми загальнодержавного значення (їх ділянки)
На водоймах загальнодержавного значення (їх ділянках) лов риби, інших водних біоресурсів здійснюється у порядку їх загального використання безкоштовно, без дозвільних документів на право рибальства в межах та обсягах безоплатної добової норми вилову, встановленої правилами любительського рибальства.
Любительський лов риби, інших водних біоресурсів на водоймах загальнодержавного значення здійснюється згідно з правилами любительського рибальства.
6.2. Водойми загальнодержавного значення (їх частини), надані у користування
Водойми (їх частини) можуть надаватися, відповідно до законодавства, для організації любительського та спортивного рибальства юридичним особам або фізичним особам – суб’єктам підприємницької діяльності та громадським об’єднанням (далі - Користувачами) для організації любительського рибальства, надання рибалкам відповідних послуг.
Любительське рибальство на цих водоймах здійснюється в порядку спеціального використання водних біоресурсів. Обсяги допустимого вилову встановлюються за науково-біологічним обґрунтуванням.
З Користувачами (об’єднанням Користувачів), яким надано водойму (її частину) у користування центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, укладається договір про організацію любительського рибальства та проведення робіт з охорони та відтворення водних біоресурсів. На окремих ділянках водойм, які традиційно використовуються як для промислового, так і для любительського рибальства, при укладенні договору дозволяється розмежування в часі промислового та любительського рибальства (за днями тижня, сезонами року тощо).
На водоймах (їх частинах), наданих в користування, рибальство здійснюється згідно з Правилами любительського рибальства на підставі відловлювальної картки.
Форма відловлювальної картки та порядок її видачі встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства.
За видачу відловлювальних карток стягується плата, розмір якої встановлюється користувачем, який впроваджує любительське рибальство та включає збір за спеціальне використання водних біоресурсів. Розмір збору обчислюється з урахуванням виду ресурсів, нормативів збору, визначених Кабінетом Міністрів України та підлягає обов’язковому внесенню до державного бюджету України.
Відловлювальна картка діє лише на водному об’єкті (його ділянки) визначеному у ній.
Термін дії відловлювальної картки – доба, місяць, квартал або рік.
Лов риби без відловлювальних карток мають право здійснювати:
- діти до 16 років;
- інваліди 1 та 2 груп;
- учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС 1 та 2 категорій;
- учасники війн та збройних конфліктів.
Особи, яким надаються означені пільги, лов риби здійснюють на підставі відповідних особистих посвідчень (крім дітей).
6.3. Водойми загальнодержавного значення, надані для здійснення аквакультури.
Водойми можуть надаватися для здійснення аквакультури в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства.
Порядок любительського рибальства на водоймах, наданих для здійснення аквакультури, встановлюється за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства.
Любительське рибальство на цих водоймах здійснюється в порядку спеціального використання водних біоресурсів. Обсяги допустимого вилову встановлюються за науково-біологічним обґрунтуванням та Режимом спеціального товарного рибного господарства.
Любительське рибальство здійснюється на підставі дозвільних документів, що видаються Користувачами (об’єднанням Користувачів), яким надано водойму.
На окремих ділянках, визначених Користувачами, любительське та спортивне рибальство здійснюється на безоплатних умовах, якщо це є однією з умов надання водойми для здійснення аквакультури.
На водоймах, наданих для аквакультури, права інших рибалок-любителів можуть обмежуватись Користувачем.
6.4. Водойми, надані у постійне користування
Любительське рибальство на водоймах, наданих у постійне користування, здійснюється за правилами і дозволами, встановленими власниками цих водойм.
Загальні засади любительського рибальства
7. Вимоги щодо здійснення любительського рибальства та застосування знарядь і способів лову (добування), норми вилову (добування), заборонені місця та терміни заборони лову та спортивних змагань встановлюються Правилами любительського рибальства, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері рибного господарства і рибної промисловості.
У правилах любительського рибальства визначається район дії, норми вилову (добування) за вагою та поштучно, заборонені та дозволені знаряддя і способи, заборонені місця, терміни заборони лову (добування) водних біоресурсів, умови проведення спортивних змагань з рибальства, умови використання маломірних суден, особливо в нерестовий період, на шляхах міграції і в місцях зосередження водних біоресурсів.
8. На водоймах (їх частинах), визначених для любительського рибальства, забороняється промислове рибальство, за винятком проведення відлову старшовікових груп риб, меліоративного і науково-дослідного лову (добування) водних біоресурсів, відлову риби з метою запобігання її загибелі, заготівлі плідників для риборозведення, випадків, передбачених п. 6.2 цього порядку. Лов (добування) зазначених водних біоресурсів здійснюється у порядку їх спеціального використання.
9. Змагання із спортивного рибальства здійснюються за відповідними правилами, які розробляються організаторами змагань та погоджуються із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, та цього Порядку.
10. Забороняється:
- знаходитись на водоймах або поблизу них з вибуховими чи отруйними речовинами, а також із знаряддями лову (добування), застосування яких в даний час та в даному місці заборонено;
- придбання та збут водних біоресурсів без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання та посвідчення якості;
- добування протягом року будь-яких морських звірів;
- проведення без погодження з органами рибоохорони центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства та дозволу Мінприроди України акліматизації, переселення і розведення нових для фауни України або генетично змінених водних біоресурсів;
- організація змагань з рибальства в період нересту риби;
- застосування без дозволу органів рибоохорони центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства нових знарядь і способів лову (добування), не передбачених правилами любительського рибальства;
- продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову (добування) і будь-яких пристосувань до них, заборонених правилами рибальства;
- миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів, а також проведення робіт, які негативно впливають на стан водойм;
- зупинка плавзасобів в заборонених для рибальства місцях, за винятком зупинок біля населених пунктів та випадків крайньої необхідності (шторм, туман, аварія тощо);
- пересування автотранспортних засобів по кризі рибогосподарських водойм у період льодоставу (за винятком спеціально обладнаних льодових трас);
- лов (добування) риби та інших водних біоресурсів, занесених до Червоної книги України;
- вивезення (винесення) водних біоресурсів, заборонених до лову (добування) правилами любительського рибальства;
- вилучення із води знарядь лову (добування), які належать іншим особам;
12. Забороняється лов (добування) водних біоресурсів:
- із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову (добування), виготовлених із сіткоснасних чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, способу багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;
- у каналах теплоенергоцентралей, підводних або скидних каналах електростанцій;
- у підводних і магістральних каналах, відводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо;
- у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження);
- з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів);
- з човнів або інших плавзасобів на промислових ділянках, закріплених за користувачами водних біоресурсів;
- на промислових ділянках (тоні, плави, місця встановлення промислових знарядь лову тощо);
- у водоймах риборозплідних господарств;
- у верхніх б'єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів;
- поблизу мостів, які охороняються в межах режимних зон охорони;
- у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств;
- у місцях і в терміни, визначені правилами любительського рибальства.
Контроль за дотриманням Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства та правил рибальства
13. Державний контроль за дотриманням Порядку та правил любительського рибальства здійснюють органи рибоохорони центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, органи Мінприроди України та інші спеціально уповноважені органи.
14. Права органів рибоохорони та інших спеціально уповноважених органів визначаються відповідно до законодавства.
Відповідальність за порушення законодавства у галузі
охорони, використання і відтворення водних біоресурсів
15. Особи, винні в порушенні цього Порядку та відповідних нормативно-правових актів у галузі охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів, несуть відповідальність в установленому законодавством порядку.
16. Застосування заходів адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних осіб від відшкодування у повному обсязі збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення правил рибальства.
17. Незаконно виловлені (добуті) водні біоресурси підлягають вилученню в установленому законодавством порядку.
Прем’єр-міністр України М.Я. Азаров
#258
Отправлено 25 March 2013 - 22:47
Учитывая, что с некоторыми рыбами, зверями, птицами, насекомыми мы - рыболовы и охотники - пересекаемся, думаю, будет полезной следующая информация:
Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 7 листопада 2012 р. № 1030
РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ
за незаконне добування, знищення або пошкодження тварин із числа видів, занесених до Червоної книги України, які постійно або тимчасово перебувають у природних умовах у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зониРозмір компенсації за категоріями тварин, гривень за один екземпляр:
стерлядь прісноводна – 48 000 грн./1 екз
бистрянка російська – 660
ялець звичайний - 330
карась звичайний, карась золотий – 330
лосось чорноморський – 14 000
лосось дунайський, головатиця – 14 000
харіус європейський – 14 000
минь річковий – 330
морська голка товсторила - 330
морська голка тонкорила – 330
морський коник довгокрилий – 41
судак волзький (берш) – 660
йорж носар – 165
бичок-пуголовочок Браунера - 165
бичок-пуголовок зірчастий - 165
шуліка рудий – 120 000
шуліка чорний – 120 000
лунь польовий – 80 000
лунь степовий – 80 000
лунь лучний – 80 000
канюк степовий – 48 000
боривітер степовий (пустельга) – 72 000
голуб-синяк - 371
сова болотяна – 10 500
сичик-горобець – 12 500
сипуха – 15 000
ховрах європейський – 9 000
ховрах крапчастий – 7 000
норка європейська – 5 000
тхір степовий – 5 000
тхір лісовий – 3 000
видра річкова – 10 317
дельфін афаліна – 100 000
дельфін морська свиня – 100 000
дельфін звичайний – 100 000
жук-олень, рогач звичайний – 250 грн/1 екз
махаон – 133
подалі рій - 133
бражник південний молочайний («колібрі») – 250
Полужирным шрифтом выделены виды, которые встречаются в пределах Днепропетровской области....
Сообщение отредактировал роман новицкий: 25 March 2013 - 22:49
#259
Отправлено 26 March 2013 - 09:12
незаконне добування, знищення або пошкодження тварин із числа видів, занесених до Червоної книги України - и тут карась звычайный????????
Как это понимать???
#260
Отправлено 26 March 2013 - 09:25
AlekxBabkin (26 March 2013 - 09:12) писал:
незаконне добування, знищення або пошкодження тварин із числа видів, занесених до Червоної книги України - и тут карась звычайный????????
Как это понимать???