
![]() |
|


Питання по фідеру від початківця
#36
Отправлено 19 January 2011 - 20:06

#37
Отправлено 19 January 2011 - 21:10
#38
Отправлено 25 January 2011 - 19:31
1) Чи варто завчасно в'язати довгі повідці більше 1 метра, які використовуються на течії, або при поганому кльові?
2) Чи варто використовувати гачки №16? Яку насадку Ви на них чіпляєте?
3) Хто використовує флюрокарбонові повідці? Чим вони кращі і коли їх варто використовувати?
4) Чим зимова волосінь відрізняється від літньої? Чи варто її використовувати влітку?
При в'язанні використовував петлев'яз-екстрактор PRESTON Loop tyer & Disgorger small. Корисна річ, петелька виходить досить невеличка. На рибалці спробую, як працює екстрактор.
Для тих, хто цікавиться як правильно відправляти Вашу годувальницю у відкритий космос з допомогою палки, під назвою фідер і при цьому не втратити з нею зв'язок є відео кліп "Заброс фидером. Часть 1." на salapin.ru. Тама і вид збоку і ззаду, прямо ціла Камасутра з фідером на природі :grin: .
http://salapin.ru/video946.html
Щодо вершинок фідера Flagman GreenLine 3,60 м, тест до 125г. , артикул GF955-360. в комплекті їх 4 : червона, помаранчева, жовта, зелена.
Є вірогідність, що
червона — 1 OZ (унція - 28 грам),
помаранчева — 2 OZ (56 грам),
жовта — 3 OZ (унція - 84 грами),
зелена - 4 OZ (унція - 112 грам).
Досліди чи експерименти я не проводив, а вказані дані взяв на основі інформації з інтернету.
Для тих, хто займається чи хоче навчитися в'язанню вузлів не лише для рибалки, є цікавий інтернет ресурс з анімацією
http://animatedknots.com/
УВАГА! Англійська мова, тому можуть згодитися словники Lingvo, Prompt та інш. або онлайн translate.ru, pereklad.online.ua, чи перекладач сторінок від Google.
При зберіганні веб-сторінок на свій комп'ютер із браузера (CTRL+S) ВСІ картинки не зберігаються і відповідно відтворення анімації не буде! Можливо хтось знає як цьому зарадити? Там, Java скріпти.
Потрібно зберігати кожний малюнок окремо, навести на нього мишкою і тиць правою клавішею, далі "Зберегти зображення". Вони у форматі jpg і пронумеровані послідовно. Можливо в кого є , то може зарадити використання програм для скачування цілих сайтів (чи їх частин при налаштуванні), тоді є вірогідність, що все буде скачано і відображено з "мультиками" на компутері без допомоги інету. Якщо не помиляюсь , то одна з таких програм Web-copier.
5) Доречі, хто як в'яже шок-лідер? Яка волосінь, її довжина, діаметр, який вузол використовуєте? Який діаметр основної при цьому? Які особливості?
http://www.israfish....ock_Leaders.htm
В мене на котушці ForMax MATCH Sinking PRO 0,22мм 150 метрів, тонуча волосінь для матчевої ловлі.
#39
Отправлено 25 January 2011 - 20:16
1.Нет.
2.Иногда. Все наживки которые могут на нем удержаться.
3.Эксперемнетаторы. Нет.
4.Мягкостью на морозе. Да, если богатый.
5.Хорошая можно и флюр, длина мин 3 длины удильника, диаметр до 0,35 - зависит от снасти и условий лова узел Олбрайт . Основная шнур или более тонкая чем ШЛ леска.
По вершинкам с цифрами не заморачивайся, все, что нужно знать о них , Максимус в этой теме уже рассказал

#40
Отправлено 25 January 2011 - 22:18
Примерно с мая полностью отказываюсь от лески на поводках до осени,использую шнур 0,14 спайдер(ИМХО он как мягкий лучше всех подходит),и пофиг какого размера рыба,на клев не влияет,только на леща ставлю леску.Иногда особенно по карасю даже лучше берет.
ЗЫ всю прошлую зиму просидел и инете,вычитывал,выписывал № крючков,модели лесок.Всё это фигня,практика показывает,что модели крючков для фидера можно пересчитать на одной руке,а леску скажем цена-качество достаточно купить "трабукко".
#41
Отправлено 25 January 2011 - 22:47
2.флюрокарбоновые никогда не использую
3. Зимняя леска НИЧЕМ не отличается от летней - это трюк производителей. Обычная МЯГКАЯ и хорошо растяжимая леска используется для поводков и замней ловли. Лучшая- Шимано Силк Шок, Санлайн Вип, СЛР - когда была свежая (это из тех что использовал лично на многих соревнованиях , где режим намного жестче , чем на обычной рыбалке).
Петлевязалка - отличная вещь - за вечер перед соревами вязал до 200 поводков.
Когда то Гринлайн был - тестами на заморачивался - все на глаз - на водоеме поймешь и будешь ориентироваться под силу течения очень быстро.Обычно ловил зеленой и желтой , красная - для очень сильного течения и кормушек - 100-120гр (полного веса)
Для хэвика леска тонковата 0.22 - я бы использовал 0.275 хотя бы, а лучше шнур 15 лб.
Шок к ней - 0.3 - 0.35(Обычно 2-3 длины удилища, узел "морковка" например)
(Все - мое ИМХО - не претендую на истину в первой инстанции )
#42
Отправлено 27 January 2011 - 17:06
Хтось користувався такою волосінню на фідері? Які Ваші враження?
ForMax FEEDER CARP PRO
http://profishing.co...l-products.html
ForMax CARP ULTRA CAST
http://profishing.co...l-products.html
А хто як бореться з травою(водоростями)?
Які годувальниці використовуєте?
Часом ніхто не робить їх сам із пластикових пляшок, як вказано в одній із статей на сайті salapin.ru?
Мені особисто доводилося на рибалці з пружиною, як тут пишуть “дубиною” Crocodile 2,7 м з тестом 100-250г. та котушкою Кобра і волосінню 0,4 мм частенько тягати травичку в серпні-вересні 2010р. При цьому працювати вудлищем (викачувати) та руками (тягнути), щоб котушка не зіпсувалася. Це виглядало збоку, як заготівля трави

Я провів де-які дослідження із в'язання шок-лідера і прийшов до висновку, що найкращими вузлами із наведених ("Mahin Knot","Barrel Knot","Blood Knot","Uni Knot","Albright special") в посиланні вказаному мною вище є
"Barrel Knot"
"Blood Knot"
"Albright special"
Причому останній найлегше всього було в'язати самому і якщо все правильно зробити, то вузол виходить досить малий і більш-менш вільно проходить через кільця вершинки.
Вузли "Barrel Knot" та "Blood Knot" теж більш-менш вільно проходять через кільця вершинки, але їх в'язати самому важче, особливо перший. Краще буде це робити в 2-х.
Перевага цих 2-х вузлів над "Mahin Knot" та "Uni Knot" в тому, що кінці основної волосіні та шок-лідера виходять посередині, а не з краю і тому проходять через кільця вершинки з меншим зусиллям (тертям) в обох напрямках, тобто і при намотуванні і при стягуванні, тоді як "Mahin Knot" має найбільший розмір (конусоподібний) з усіх 5-ти і застрягає при намотуванні своєю “головкою”(затягнутим вузлом шок-лідера, на малюнку зелений вузлик справа). Теж спостерігається із вузлом "Uni Knot", який застрягає через наявність маленького (міліметрового) кінчика шок-лідера який я звісно перед цим обрізав.
Експеримент проводився з використанням наступних засобів:
основна волосінь — 0,2 мм;
шок-лідер — волосінь “Чернігівська” 0,4мм;
вершинка фідера Flagman GreenLine 3,60 м помаранчева.
Я переконаний, що якщо в якості шок-лідера взяти кращу волосінь, ніж жорстка та покручена (нерівна) “Чернігівська” і з меншим діаметром, наприклад 0,3 мм чи 0,35 мм, то результати будуть ще кращі.
#43
Отправлено 27 January 2011 - 17:27
Кормушки, здесь каждому свое, от кармана зависит, лучше фирмовые пластиковые, или чуть дешевле мелаллоические (но с приклепаным свинцом, а не загнутым внутырь.) Самоделки тоже имеют право на жизнь.
#44
Отправлено 30 January 2011 - 17:03
Що можете про неї сказати, Чи варто її, чи подібну використовувати, яка ціна і де придбати?
2) Хтось рибалив з фідером на Дніпродзержинському водосховищі поблизу дамби? Підкажіть які умови, дно, рельєф, течія, дальність до бровки, яке оснащення потрібно (діаметр основної волосіні та повідця (його довжина), маса (форма) годувальниці, тест вершинки, № гачків, монтаж)
#45
Отправлено 30 January 2011 - 17:10

#46
Отправлено 10 February 2011 - 15:36
Мною була придбана в грудні 2010 - січні 2011р. наступна волосінь
- у магазині “Флагман”:
фірма Milo (Італія) марка “Krepton“ 0,12 мм написано на шпулі розривне навантаження 1,72 кг,на етикетці, що на шпулі, синього кольору обідок з золотими зірками, в середині білий колір із зображенням “веселки” справа та зліва, написи золотистими літерами, синіми та чорними
фірма OWNER, марка “Broad“ (nylon monofilament, Fluorine Treated, Tournament Line, non carl, soft torretment, special resin finished) 0,16 мм, написано на шпулі розривне навантаження 2,7 кг (6lb), Made in Japan, на етикетці, що на шпулі, зображення немає, виконано зеленими та темно-синіми кольорами, трохи білого, написи білим кольором переважно
- у магазині “Рибалка+Відпочинок” (біля річпорту справа 100м., на місці колишнього старого автовокзалу до 1992року приблизно) була придбана раніше зимова
фірма “Balsax”, марка “Arctil”, (ice line, made in Germany – маю сумніви

Випробування проводилися з використанням пластикових пляшок 1,0 та 1,5 літри та води з під крана. Вага пляшки на мій погляд приблизно 10 грам.
В пробці однієї пляшки був зроблений отвір шилом і в нього була просунута волосінь 0,4мм та зав'язана петля для зручності з'єднання із повідцями методом петля в петлю, на жаль, пляшки з ручкою під рукою не було.
Досліди показали наступне:
0,12 мм волосінь рвалася миттєво при підійманні пляшки 1 літр наповненої приблизно 850-900 мл води (якщо я правильно пам'ятаю фізику та густину води це десь і є 850-900 грам), при довжині повідця приблизно 1,4 метра. Місце розриву було внизу біля пляшки на 15 см вище від вузла на петельці в яку була просунута пробка та ручка з волосіні 0,4 мм Верхній кінець - петля, яка була з'єднана з монтажем на 0,4мм
При 750-800 мл води і парі вертикальних ривків 0,12мм волосінь також рвалася.
0,18 мм волосінь показала наступні результати
Об'єм води рівно 1 літр (використовувалася побутова ємність для вимірювання об'єму рідин та сипучих) на повідці довжиною приблизно 100-110 см , що тримався за шпулю по порвалася приблизно після 40 вертикальних ривків
Місце розриву було внизу біля пляшки на ~50 мм вище від вузла на петельці.
0,16 мм волосінь показала наступні результати
Об'єм води рівно 1 літр, довжина приблизно 100-110 см , за шпулю ,порвалася приблизно після 30 вертикальних ривків
Місце розриву було внизу біля пляшки на 45мм -50 мм вище від вузла на петельці.
Об'єм води рівно 1,5 літри, довжина приблизно 50 см ,тримав за шпулю ,порвалася після 3 вертикальних ривків . Місце розриву було на ~300 мм нижче від вузла на петельці.
Ви запитаєте для чого все це?
Сподіваюсь, що існує вірогідність піймати справжню рибу і тому буде шкода її втратити, бо досвід рибалки взагалі, в мене малий і риба більше 400 грам не траплялася
почитав інформацію з інету про налаштування та регулювання фрикціону на котушці. Ось таку, наприклад:
а) Фрикцион настраивается в зависимости от прочности поводка.
Если ловишь в водоёме,где нет крупной рыбы,можно ловить с постоянно затянутым фрикционом.
б) Если в снасти ( кроме карповой) присутствует поводок, то фрикцион настраивается по нему! После подсечки - решайте: отпускать или затягивать
Берёш комлевое колено, крепишь катушку, пропускаешь леску ( шнур ) через кольцо. В п/э пакет кладёшь нужный груз и привязываешь к леске. Поднимая пакет ( удилищем, не катушкой ) регулируешь фрикцион так, что бы при плавном подъёме тормоз держал, а при подсечке срабатывал .
в) Правильней будет так: собираешь всю оснастку, зацепляешь крючок за дерево и натягиваешь леску удилищем, держа его к леске под прямым углом. И по изгибу удилища регулируешь фрикцион так, что бы и удилище гнулось не до упора и поводок не рвался.
г) Я ( только за себя говорю!) вообще его ( фрикцион) не настраиваю!
В любой снасти( кроме спиннинга!) у меня фрикцион достаточно сильно ОСЛАБЛЕН! И подсечку я делаю, зажимая пальцем шпулю! А вот по сопротивлению на другом конце снасти уже регулирую тормоз..
Вот такие дремучие у меня привычки
д) ... я регулирую прицепив поводок к пластиковой бутылке с водой. Наливаешь по весу воду в бутылку и дергаешь или тянешь вот и вся настройка. фрикцион должен срабатывать на "рывок" и еще я считаю щелчки фиксатора от полной затяжки до срабатывания. Поделив вес налитой воды (лучше 1 литр) на количество щелчков можно определить нагрузку на каждый щелчок и не надо каждый раз настраивать цепляя за стойки или еще как. Достаточно сделать себе табличку: Толщина поводка, нагрузка на рывок до срабатывания = N (где 1 щелчок = N грамм) щелчков ("+" "-") регулировка на степень растяжения лески или плетенки.
Наступним моїм кроком було зібрати вудлище - фідер Flagman GreenLine 3,60 м / 120грам та поекспериментувати з ним.
Мета – визначити приблизно максимальне навантаження на фідер в “суху”, тобто яку масу він може підняти в повітрі, а також поекспериментувати з налаштуванням фрикціону на котушці Ryobi Amazon 4000 Vi на моно волосіні ForMax Match Sinking Pro 0,22мм / 6,4 кг і заодно потестити вершинки – 2 м'якші (червона та помаранчева), з білим посадковим кінцем, мабуть, скловолокно та 2 жорсткіші (чорний кінчик) – графітові (салатна та зелена).
Досліди показали, що
при спробах підіймання пляшки 1 літр наповненої 800 мл води, я рахую – 800 грам вудлище згиналося в дугу і ставало страшно, що може щось зламатися.
Звичайно, закон Архімеда ще ніхто не відміняв, а отже у воді все буде інакше, тобто легше, але відчуття при підійманні пляшки з відра з 5л води було не набагато кращі. Цей дослід також змусив задуматися над придбанням чи виготовленням підсаки 3-4 метрів, як у Салапіна в кіно.
Зробив помітку маркером на ручці фрикціону котушки і визначив, що для повного послаблення чи затягування фрикціону необхідно 2 повних оберти та ще одна поділка (всього їх 5), яка співпадає з нанесеними на гумову накладку ручки заднього фрикціону котушки випуклими “рисочками” для запобігання зісковзування пальців при обертанні.
Також встановив, що при спробах підіймання пляшки 1 літр наповненої 800 мл води і подьоргуваннях вудлищем, що імітують ривки риби потрібно відпустити (послабити) гальма на 1 повний оберт для відпускання волосіні.
При використанні плетеної волосіні – шнура, як основи припускаю, що послаблення потрібно зробити ще більшим і можливо довести до 1,5 оберти. Хай краще рибка погуляє, замориться і не порве повідця.
тести вершинок (приблизні) з допомогою годувальниць та відра з водою
1 унція -червона 2-помаранчева, обидві з білим посадковим кінцем,
графітові салатна - 3 та зелена - 4 унції.
Прошу висловити Ваші думки щодо наведеного та порекомендувати щодо придбання чи виготовлення підсаки 3-4 метрів, розбірної, до 1,5 м одне коліно.
Яку бюджетну фідерну підставку (зручність при підсіканні, щоб можливо було вільно переміщувати фідер по напрямку від води) порекомендуєте?
Чим погана підставка штричка V — подібна на ґрунті, звісно?
Які є вершинки (виробник, тест, вхідний діаметр, місце продажу, вартість) запасні з великими, порівнюючи з іншими, кільцями SIC (для шнура)?
Чи зручно з ними ловити?
#47
Отправлено 10 February 2011 - 18:07
2.самый бюджетный подсак для фидера спрашивай в том же Туристе.
3.На грунте подставка рогатка вполне приемлема, только нужно выбирать рогатку V - образной формы, что-бы края расходились в стороны, а внизу был вырез и бланк не плотно прилегал внизу, чтоб леска свободно двигалась. А на бетонных и каменных поверхностях нужна тренога, только флагманская которая около 100 грн очень не надежная...... Лучше Голден кей, но она гривень 250.
4.Вершинками нет большого смысла запасаться заранее, а выбирать нужно в самих магазинах...... чтоб подобрать вершинку, проще всего прийти с 3-й секцией фидера и вставлять примеряя диаметр....... если подходящего диаметра не найдешь, бери чуть меньший и просто нарастишь диаметр при помощи клея и нождачки))))))))))) Цена вершинок колеблется от 20 грн до 300грн.
#48
Отправлено 12 February 2011 - 16:15
Цитата
Якщо хтось бачив де є ДОВГІ підсаки - підкажіть. буду вам вдячний.
Необхідно його транспортувати у чохлі довжю 1,5 метри у громадському транспорті.
#49
Отправлено 12 February 2011 - 16:15
Тепеп думаю ще виготовити для цієї ж штрички "голову" для фідера із в'язаньної проволоки.
Будуть вільні кошти придбаю щось нормальне, наприклад триногу Golden Catch.
За поради дякую
#50
Отправлено 12 February 2011 - 19:28
Цитата
Цитата
Якщо хтось бачив де є ДОВГІ підсаки - підкажіть. буду вам вдячний.
Необхідно його транспортувати у чохлі довжю 1,5 метри у громадському транспорті.
4-х метровая мне в руку не лягла,ИМХО тяжелая,хлипкая.Хорошая ручка стоит баксов 100,здесь уж каждый сам себе режисер.
#51
Отправлено 12 February 2011 - 20:19
есть магазины которые роботают с мировыми брендами а точнее с их представителями в украине. магазины и так у всех на слуху)))))
можно купить как телескопическую так и штекерную ручку. так и по материалу стекло композит графит и тд.....
что выбрать тут зависит сколько денег не жалко))) 100 рублей телескопическая стекляшка... 1500рублей графитовая штекерная подсака))) ну и между ними тоже хватает выбора...
#52
Отправлено 12 February 2011 - 21:45
Я не бачив в магазинах підсака для фідера довжиною 3 чи 4 метриЧитав, що один мужик зробив його із телескопічної вудки старої.
Якщо хтось бачив де є ДОВГІ підсаки - підкажіть. буду вам вдячний.
Необхідно його транспортувати у чохлі довжю 1,5 метри у громадському транспорті.[/quote]
Блин! Ты меня огорчаешь! Ты НЭ бачив! Да просто не искал! Я тебе сказал точный адрес где купить нужный тебе подсак, видел там его неделю назад...... и что я читаю????????? Ясное дело зимой их может не быть в наличии, так тебе сейчас им и не ловить, заходи и периодически спрашивай, или смотри по ссылке, если там появится, есть шанс, что появилась и у нас......... http://www.flagman.kiev.ua/index/group/213[/quote]
#53
Отправлено 12 February 2011 - 22:15
Цитата
Цитата
Якщо хтось бачив де є ДОВГІ підсаки - підкажіть. буду вам вдячний.
Необхідно його транспортувати у чохлі довжю 1,5 метри у громадському транспорті.
Есть они, и зимой тоже. В 31 декабря в аполло зашли в какой-то рыболовный, посмотреть что по чем. Как обычно просто посмотреть не получилось. Взяли подсаку 4 м. 75 грн. Правда не из лески, но это, думаю, не самое страшное. В сложеном виде вроде даже меньше чем полтора метра.
#54
Отправлено 12 February 2011 - 22:43
Цитата



#55
Отправлено 13 February 2011 - 08:44